На трасі Рикардо Тормо у Валенсії(Іспанія) відбувся другий етап європейської серії Ferrari Challenge.


Російська команда Ferrari Team Russia взяла участь в етапі відразу в двох залікових групах: Ferrari 458 Trofeo Pirelli(Пілоти Олексій Васильєв і Олександр Скрябин) і Ferrari F430 – Володимир Кирилюк.

Перша недільна гонка для російської команди закінчилася потрійною невдачею. Відразу ж під час старту сталася аварія, під час якої був пошкоджений автомобіль одного з німецьких гонщиків, – Дирка Адамски з команди Baron Service. Як наслідок – з самого старту він їхав майже круг, розливаючи по трасі тосол. На другому крузі після першого повороту автомобіль Олексія Васильєва потрапляє колесами в пляму рідини і, посковзнувшись, вилітає в гравієву пастку. Потім при входженні в другий поворот відбувається контакт Олександра Скрябина з Філіпом Бароном, в результаті якого у Саші пошкоджений задній лівий диск і покришка, колесо разбортируется, і він також потрапляє в гравій, але вже у іншому місці. Володимир Кирилюк же взагалі спізнюється з виїздом на стартові грати і стартує з питлейна.

Оскільки по одному кругу Васильєв і Скрябин все ж встигли проїхати, то в другій гонці вони стартують згідно з показаними часами на першому крузі. І виходить, що на стартових гратах вони розташовуються відповідно до своїх бортових номерів: Васильєв – на 13-ій позиції, Скрябин на 14-ій!

Олександру Моісеєву, що виступає за команду Motor Piachenza, терміново лагодять автомобіль: тепер у нього проблеми з двигуном: відмовили 4 циліндри. Пілот сподівається, що до другої гонки машина зуміє виїхати на старт.

На старт другої гонки вийшли усі учасники, проте автомобіль Філіпа Барона механіки відкочували вручну із стартових грат: із-за дефекту коробки передач автомобіль не зміг брати участь в заїзді.

Таким чином, один з трьох головних суперників наших пілотів вибув ще до старту.

Якщо перша гонка стартувала з місця, то другий був даний старт з ходу. Нагадуємо, що з цього року за правилами при старті з ходу автомобілі можуть прискорюватися як тільки включається зелений сигнал світлофора.

І Олексій, і Олександр вже при старті відіграли декілька позицій і до третього круга вже йшли на 5 і 6 місці. Але на п’яту позицію вдалося прорватися Скрябину, і Васильєв – для того, щоб цього разу не створювати змагань усередині команди, – вирішив “прикривати тили”.

Через два круги російські пілоти вже займали 3 і 4 позицію в гонці, які і зберегли до фінішу.

Володимир Кирилюк у своєму заліку фінішував 3-м і уперше піднявся на подіум.

Таким чином, в першій гонці Володимир Кирилюк, фінішуючи четвертим, заробив для команди 8 очок, а в другій – 11. Скрябин – 1 очко(за вихід на стартові грати) в першій, і 11 – в другій, Васильєв відповідно до 1 і 9.

У особистому заліку тепер Олександр Скрябин займає друге місце з 37-у окулярами і Олексій Васильєв – 3-і з 35 очками. У лідера, італійця Макса Бланкарди, – 52 очки.

Що стосується Олександра Моісеєва, то він хоча і вийшов на старт, вже через декілька кругів після початку гонки був вимушений зійти через тривалі проблеми з двигуном. У другій гонці уикенда він так і не фінішував.

Наступна гонка відбудеться 20-22 травня в Портимао(Португалія).

Нагадаємо, що Ferrari Challenge – це популярна у всьому світі гоночна моносерія. У рамках серії офіційно проводяться три чемпіонати: американський, європейський і італійський.

Крім того, любительські змагання проходять в Англії, Японії і Скандинавських країнах. Найсильнішим по складу учасників по праву вважається чемпіонат Ferrari Challenge Europe. Саме тут з 2008 року успішно виступає команда Ferrari Team Russia. Усі учасники чемпіонату використовують однакові автомобілі Ferrari F430 Challenge, спеціально підготовлені для перегонів. Пілоти поділені на дві групи: в заліку Trofeo Pirelli виступають професійні автогонщики, а в заліку Coppa Shell набираються досвіду початкуючі спортсмени.