Гоночний уикенд Максима Аверкина напередодні другого етапу чемпіонату Італії пройшов на дуже швидкісній і небезпечній трасі Монца.

За день до початку вільних тренувань закінчилися тривалі переговори з керівництвом італійської команди “Penta”. У результаті було вирішено, що участь Максима в чемпіонаті Італії по шосейно-кільцевих мотогонках і інших заходах на території Італії проходитиме у складі цієї команди впродовж всього сезон 2011 року.

Із-за незадовільних зчіпних властивостей мотоциклетних покришок Dunlop, випущених в 2011 році було прийнято рішення використати покришки Pirelli, через що Максиму довелося накатати немало кругів, щоб адаптуватися до нової гуми.

Падіння напередодні кваліфікації скоротило кількість можливих тренувань і завадило пошукам точних налаштувань підвіски під особливості цієї траси.

В результаті, під час першої кваліфікації Максиму вдалося зайняти лише 21 позицію, а в гонці Аверкин показав високу стабільність часу проходження круга і добрався до 13 позиції, але не зміг завершити гонку. За два повороти до фінішу у баку закінчився бензин, що виключило можливість зафіксувати досягнутий результат.