Індійський автомотопроизводитель компанія Bajaj Auto збільшила свою долю в австрійському КТМ.

У рамках останньої угоди Bajaj купив ще 1,3% акцій КТМ, довівши свою долю до 39,3%. Видатному акціонерові КТМ – компанії CROSS – зараз належить 50,1% акцій.

При цьому CROSS декларував, що планує залишитися мажоритарним акціонером і знижувати свою долю намірів не випробовує.

У Bajaj же відмічають, що планують нарощувати свою долю в КТМ.

Уперше індійська компанія увійшла до капіталу авторитетного мотовиробника з Австрії в 2007 році, купивши 14,5% акцій. Відтоді доля індійців в КТМ більш ніж подвоїлася.

КТМ – другий за величиною виробник спортивних мотоциклів в Європі. Акції компанії торгуються на фондовій біржі у Відні(Австрія). Число співробітників – без малого 1 800 чоловік. Із загального об’єму продажів компанії 63% доводиться на Європу, 25% – на Північну Америку, решту 12% – на інші країни світу.

Компанія орієнтується в першу чергу на виробництво спортивних мотоциклів внедорожного сегменту. КТМ веде свою історію з середини 1930-х років, з моменту відкриття Хансом Трункенпольцем(Hans Trunkenpolz) майстрової по ремонту мототехніки в місті Маттигхофен. Серійне виробництво мотоциклів вже під брендом КТМ компанія почала в 1953 році, тоді 20 робітників збирали по три мотоцикли в день. Тоді ж фірма уперше взяла участь в перегонах. Приблизно відтоді компанія дістала офіційну назву КТМ(Kronreif, Trunkenpolz, Mattighofen). У 1954 році був випущений тисячний мотоцикл КТМ. До 1974 року асортимент продукції КТМ складається вже з 42 моделей. У 1978 відкривається перша філія компанії в США – KTM America, Inc. у місті Лорейн, штат Огайо. У 1985 році був зроблений 1 0 0 0 0 0 – й мотоцикл КТМ. У 1986 році КТМ стала першим у світі мотовиробником, який ставив дискові гальма як на передні, так і на задні колеса. У 1996г. акції компанії, яка на той час називалася КТМ-Motorradholding AG, були розміщені на Віденській фондовій біржі.

Зараз на австрійському заводі КТМ збирається близько 450 мотоциклів в день. Компанія(за станом на 31 серпня 2009г.) має 26 дочірніх фірм, що займаються продажами продукції в різних регіонах світу. З них 15 працюють в Європі(у Австрії, Німеччині, Швейцарії, Італії, Бельгії, Іспанії, Греції, Нідерландах, Фінляндії, Швеції, Великобританії, Словенії, Словаччині, Франції і Угорщині), 4 – в Америці(дві в США, по одній в Мексиці, в Канаді і в Аргентині), і 4 в інших куточках планети(у ЮАР, Новій Зеландії, Японії і ОАЕ). Ключовими ринками для себе КТМ рахує ринки США, Італії, Франції, Німеччини, Іспанії, Великобританії, Австралії, Канади і Австрії.

Зараз акціонерний капітал KTM Motor Sports AG складається з 10,109 мільйонів акцій номіналом 1 євро. При цьому 50,1% акцій належать австрійською CROSS Industries AG, ще 39,3% володіє індійська Bajaj Auto, близько 5% належать приватному фонду HOFER, і ще близько 7% знаходяться у вільному обігу на біржі.