Пілот команди Repsol Honda Дани Педроса(Dani Pedrosa), що невдало впав не зі своєї вини на останньому етапі чемпіонату світу MotoGP – 2011 у французькому Ле Мане і що заробив травму плеча, сумнівається щодо своєї участі в етапі в іспанській Каталонії.

“Відразу після недільної гонки Дани Педроса повернувся у Барселону, зі знімками з Ле Мана, де сходив до свого лікаря в центрі Teknon Medical Centre, і дослідження там явно підтвердили, що у нього чіткий перелом правої ключиці”, – відзначається в заяві команди Repsol Honda.

Педроса провів ніч в лікарні. Найближчим часом він прийме рішення, чи буде він робити операцію і вставляти пластину або залишити ключицю гоїтися самій, без оперативного втручання. “У будь-якому випадку, його участь в етапі в Каталонії п’ятого червня – під сумнівом”, – відмітили в команді.

До інциденту з Марко Симончелли в Ле Мане Педроса упевнено йшов другим в загальному заліку чемпіонату, його розрив з лідируючим Лоренсо складав всього чотири очки. Тепер він відкотився на третє місце, пропустивши Стоунера, а розрив з Лоренсо складає вже 17 очок.

8 квітня 2001 року талановитий юнак на ім’я Дани Педроса уперше у своєму житті взяв участь в тестовій сесії чемпіонату світу. Це було на трасі Сузука в Японії і Дани було всього 15 років. Ця скромна молода людина тоді опинилася поруч, практично пліч-о-пліч зі знаменитими гонщиками. Виступав він тоді звичайно ж в самому молодшому, 125-кубовому класі. На рахунку Дани три чемпіонські титули (правда, поки жодного в премьер-классе. У нього також дуже багато рекордів з приставкою “наймолодший”: наймолодший учасник чемпіонату світу, наймолодший іспанський гонщик на подіумі, наймолодший чемпіон в класі 250сс, наймолодший гонщик, що виграв відразу два чемпіонати підряд в різних класах, і так далі. У вересні 2010 року Дани виконується 25. І по числу Гран-прі, в яких він брав участь, Педроса вже наблизився до таких ветеранів серії какЛорис Капиросси, Валентино Росси, Мазко Меландри і Ренди де Пунье.

25-річний Дани Педроса народився 29 вересня 1985 року в Іспанії, у Барселоні. Вважається одним з найуспішніших іспанських мотогонщиків свого покоління. Спочатку успішно виступав в молодших класах, в 2006 прийшов в “королівський” клас в команду Honda, з якою і ганяє досі. Свій перший Гран-прі виграв в класі 125 кубиків в 2002 році. У 2006 він уперше виграв гонку в “королівському” класі – це був Гран-прі Китаю. Дани почав їздити на мотоциклі з 4 років, його першим байком був Italjet 50 з двома додатковими коліщатками. У першій справжній гонці Педроса брав участь в 11 років – це був чемпіонат Іспанії по мінібайку. Зараз виступає під номером “26”. Cезон 2008 року Дани закінчив на третьому місці з 249 очками, поступившись тільки Валентино Росси і Кейсі Стоунеру. Сезон 2009 року він завершив також на 3 місці з 234 очками, поступившись Россі і його партнерові по команді молодому іспанцеві Хорхе Лоренсо. На рахунку Педроси в 2009 році – 2 перемоги(на Гран-прі США в Лагуна Сека і на Гран-прі Валенсії), 3 другі місця і 6 третіх. Сезон 2010 року Дани закінчив другим, поступившись тільки іспанцеві Хорхе Лоренсо, у Дани за підсумками року 245 очок і чотири перемоги на рахунку.