У найближчий уикенд, 29 квітня – 1 травня, в Португалії на треку Ешторил пройде черговий, третій по рахунку етап Чемпіонату світу по шосейно-кільцевих мотогонках серії MotoGP зразка 2011 року.

Зараз, після двох етапів в Катарі і в іспанському Хересі, ситуація в чемпіонаті складається так. У премьер-классе загальний залік очолює діючий чемпіон світу іспанець Хорхе Лоренсо(Jorge Lorenzo) з Fiat Yamaha, у нього 45 очок. На другому місці йде іспанець Дани Педроса(Dani Pedrosa) з Repsol Honda, у нього 36 очок. Третій – австралієць Кейсі Стоунер(Casey Stoner), що нині ганяє за команду Repsol Honda, у нього 25 очок. На четвертому місці американець Ники Хейден(Nicky Hayden) з Ducati – 23 очки. П’ятий – італієць Валентино Росси(Valentino Rossi) з тієї ж Ducati – 20 очок.

На рахунку Стоунера – 1 перемога і один схід. На рахунку Лоренсо – 1 перемога і 1 друге місце. На рахунку Педроси – 1 друге і 1 третє місця. На рахунку Довизиозо – 1 четверте місце і 1 дванадцяте. На рахунку Симончелли – 1 п’яте місце і один схід. На рахунку Спиза – 1 шосте місце і один схід. На рахунку Россі – 1 п’яте і 1 сьоме місця. На рахунку Едвардса – 1 восьме місце і 1 схід. На рахунку Хейдена – 1 третє і 1 дев’яте місця. На рахунку Аоями – 1 четверте і 1 десяте місця. На рахунку Кратчлоу – 1 восьме і 1 одинадцяте місця. На рахунку Барбери – 1 шосте і 1 дванадцяте місця. На рахунку Абрама – 1 сьоме і 1 тринадцяте місця. На рахунку Елиаса – 1 дев’яте місце і 1 фініш без окулярів. На рахунку Капиросси – 1 одинадцяте місце і 1 фініш без окулярів. На рахунку де Пунье – 2 фініші без окулярів.

У загальному заліку класу Moto2 ситуація після двох етапів виглядає таким чином. Очолює загальний залік італієць Андреа Ианноне(Andrea Iannone) з команди Speed Master на мотоциклі Suter – 45 очок. Другий – німець Штефан Брадль(Stefan Bradl) з команди Viessmann Kiefer Racing на Kalex, у нього 36 очок. Третій – швейцарець Томас Лути(Thomas Luthi) з команди Interwetten Paddock Moto2 на мотоциклі Suter – 36 очок. Четвертий – італієць Симоні Корси(Simone Corsi) з Ioda Racing Project на байці FTR – 26 очок. П’ятий – сан-маринец Алекс де Анджелис(Alex de Angelis) з команди JiR Moto2 на мотоциклі Motobi – 22 очок.

На рахунку Брадля – одна перемога і одне п’яте місце, на рахунку Ианноне – одна перемога і одне друге місце, на рахунку Лути – одне друге і одне третє місця, на рахунку де Анджелиса – одне четверте і одне сьоме місця, на рахунку Такахаси – одне п’яте місце і один схід, на рахунку Корси – одне третє і одне шосте місця, на рахунку Маркеса – два сходу.

У загальному заліку класу 125сс після двох перегонів ситуація наступна. Очолює загальний залік іспанець Ніколас Терол(Nicolas Terol) з команди Bankia Aspar Team 125cc на мотоциклі Aprilia – у нього 50 очок. Другим йде німець Йонас Фольгер(Jonas Folger) з Red Bull Ajo MotorSport на Aprilia, у нього 31 очко. На третій позиції йде німець Сандро Кортезе(Sandro Cortese) з команди Intact – Racing Team Germany на мотоциклі Aprilia, у нього 30 очок.

На рахунку Терола дві перемоги, на рахунку Фольгера одне 2 місце і одне 5, на рахунку Кортезе одне 2 місце і одне 6, на рахунку Зарко – одне 3 місце і одне 6, на рахунку іспанця Ефрен Васкеса(Efren Vazquez) з Avant – AirAsia – Ajo на Derbi – одне 4 місце і одне 9, на рахунку іспанця Серхио Гадеа(Sergio Gadea) з команди Rev – Blusens – SMX – Paris Hilton на мотоциклі Aprilia – одне 3 місце і один раз він не фінішував, на рахунку британця Денни Кента(Danny Kent) з Red Bull Ajo MotorSport на Aprilia – один 4 місце і один 13.

Гран-прі Португалії традиційно проводиться на треку Ешторил(Estoril). Ця траса розташована на атлантичному узбережжі Португалії в 28 кілометрах від Лісабона. Траса належить досить старих, вона була відкрита ще в 1972 році, в 2006 піддалася модернізації. Зараз це одна з найширших трас в календарі MotoGP – її ширина 14 метрів. Зате завдовжки трек особливо не виділяється, він коротше за іспанський Херес на 241 метр. Довжина траси в Ешториле – 4 128 метрів. На треку 9 правих поворотів і 4 лівих. Ешторил вважається однією з найскладніших і каверзніших трас в MotoGP – довгі затяжні повороти тут поєднуються із зонами різкого гальмування, вибоїстими прямими і доданим в 1994 році складним S- образним відрізком – шиканой. Попри те, що зазвичай в цих місцях тепло і сухо, по погоді трек в Ешториле вважається досить непередбачуваним, на нім цілком може несподівано піти дощ. Довжина прямої ділянки траси – 986 метрів. Довжина прямої ділянки траси – 986 метрів. Гонка в премьер-классе йде 28 кругів(117,096 км), в класі Moto2 – 26 кругів(108,732 км), в класі 125сс – 23 круги(96,186 км). Найшвидший круг на трасі зробив іспанець Хорхе Лоренсо на Yamaha в 2008 році – 1:35.715.

У минулому, 2010 року, Гран-прі Португалії виграв Лоренсо, другим був Россі, а третім Довизиозо.