Не мало не багато 750 000 доларів – стартова ціна для цього мотоцикла AJS E95 Porcupines – одного з чотирьох таких байков, ще існуючих в природі.

Рідкісний і екзотичний гоночний байк старих часів піде з молотка на аукціоні Bonhams у рамках Pebble Beach Car Week в серпні цього року.

Останні двадцять років цей екземпляр мотоцикла провів в Національному мотоциклетному музеї в Ковентрі – чим пояснюється його відмінний стан і прекрасне збереження. Навіть двигун був нещодавно повністю і професійно відновлений компанією Team Obsolete.

Мотоцикл був задуманий в роки Другої світової війни і уперше дебютував в гонці на витривалість TT Isle of Man в 1947 році. Вже в 1949 пілот на нім добився перемоги.

У цього байка багата гоночна історія аж до середини 1950-х років, він легко обходив своїх конкурентів з Norton і інших брендів.

Останній раз такий мотоцикл продавався з аукціону рівно 11 років тому, в 2000 році. І цей був той же аукціонний будинок Bonhams. Тоді він був реалізований приблизно за 260 000 доларів, і це був рекорд для продажу мотоцикла у Великобританії.