Нещодавно на неофіційному рівні в мотосередовищі поширювалася інформація, що якщо раптом японський етап на треку Мотеги не зможе бути проведений і в жовтні, його може замінити турецька траса Истанбул Парк.

Проте керівництво Dorna Sports, компанії, що володіє комерційними правами на серію MotoGP, спростувало ці чутки, заявивши, що якщо етап в Мотеги, перенесений із-за землетрусу і цунамі в Японії з квітня на жовтень, не зможе відбутися і в жовтні, заміни йому шукати не будуть і етап просто буде скасований.

З такою заявою виступив виконавчий директор Dorna Кармело Еспелета(Carmelo Ezpeleta).

"Ми зараз чекаємо остаточного рішення місцевих промоутерів, але у будь-якому випадку, що б вони не вирішили, ніякої заміни не буде. На липень заплановані перегони на цьому треку(Мотеги) національного японського чемпіонату, значить, на той час усі наслідки землетрусу на нім вже мають бути усунені. Загалом, подивимося, як йтимуть справи, у тому числі і з радіацією", – сказав Еспелета.

Трек в Мотеги – місце проведення Гран-прі Японії. Довжина траси – 4 801 метр. На треку всього 14 поворотів, 8 правих і шість лівих. Щонайдовша пряма ділянка – 762 метри. Траса була побудована в 1997 році. Рекорд траси належить Хорхе Лоренсо(Jorge Lorenzo) і був встановлений ним в 2008 році – 1:45.543. Уперше ця траса з’явилася в календарі MotoGP в 1999 році. Першу гонку в "королівському" класі на цьому треку виграв того року Кенни Робертс(Kenny Roberts) на мотоциклі Suzuki. З 2000 року в календарі MotoGP з’явилися відразу два японські етапи – Гран-прі Японії, який з того року проводився на треку Судзука, і так званий Тихоокеанський Гран-прі(Pacific Grand Prix), який організовувався якраз в Мотеги. Так тривало аж до 2003 року, до трагічного інциденту з японським пілотом Даидзиро Като(Dajiro Kato), який загинув під час гонки в Судзуке. Після цього траса Судзука була визнана занадто небезпечною для проведення етапу MotoGP, і Гран-прі Японії перенесли в Мотеги, де він з тієї пори і проводиться. У 2005 Лорис Капиросси(Loris Capirossi) на Ducati став першим гонщиком, який виграв етап в Японії на мотоциклі неяпонського виробництва. Трек Мотеги розташований приблизно в 100 км на північ від токійського аеропорту Нарита. Траса була споруджена компанією Honda в 1997 році. Траса є комбінацією відразу двох треків – овального завдовжки 2 493 метри і звивистого завдовжки 4,8 км. Для "королівського" класу дистанція складає 24 круги – 115,224 км. Для класу 250 кубиків дистанція власне перегони на цьому треку складає 23 круги – 110,423 км. Для класу 125 кубиків дистанція власне перегони на цьому треку складає 20 кругів – 96,02 км.