У Сполучених Штатах уперше за декілька років впав рівень використання мотоциклістами і скутеристами шоломів. І влада, що печеться про безпеку, дуже цим заклопотані.

Згідно із статистичними даними, представленими Асоціацією безпеки на дорогах(Governers Highway Safety Association), рівень використання мотоциклетних шоломів в США в 2010 році впав на 13% в порівнянні з 2009 роком.

Так, в 2010 році рівень використання шоломів в країні складав усього 54%. Тоді як в 2009 – 67%. Чим пояснюється зниження любові до цих елементарних засобів захисту в Америці, автори статистичного звіту не уточнюють.

При цьому в тому ж звіті говориться, що при всім тім число аварій за участю мотоциклів і скутерів із смертельним результатом за минулий рік в США зменшилося – на 2% в порівнянні з попереднім роком. І зменшується воно другий рік підряд. Правда, в 2009 році зниження було значнішим – з приблизно 5 300 випадків до 4 400, тобто приблизно на 17%.

Правда відзначається, що 2009 рік став першим роком, коли число таких смертельних випадків знизилося, до цього воно росло 11 років підряд.

Приблизно 42% із загиблих в аваріях мотоциклістів не носили шоломи.

Зараз лише в двадцяти штатах США з п’ятдесяти діє універсальне правило, що зобов’язує надівати шоломи усіх, хто їде на двоколісних транспортних засобах, і в усіх ситуаціях.