У найближчий уикенд, 29 квітня – 1 травня, в Португалії на треку Ешторил відбудеться черговий, третій по рахунку етап чемпіонату світу MotoGP – 2011.

Трек Ешторил – традиційне місце проведення Гран-прі Португалії. Ця траса розташована на атлантичному узбережжі Португалії в 28 кілометрах від португальської столиці – Лісабона. Траса належить досить старих, вона була відкрита ще в 1972 році, а в 2006 піддалася модернізації. Зараз це одна з найширших трас в календарі MotoGP – її ширина 14 метрів. Зате завдовжки трек особливо не виділяється, він коротший за іспанський Херес, де проходив другий етап MotoGP, на 241 метр.

Довжина траси в Ешториле – 4 128 метрів. На треку 9 правих поворотів і 4 лівих. Ешторил вважається однією з найскладніших і каверзніших трас в MotoGP – довгі затяжні повороти тут поєднуються із зонами різкого гальмування, вибоїстими прямими і доданим в 1994 році складним S – образним відрізком – шиканой.

Попри те, що зазвичай в цих місцях тепло і сухо, по погоді трек в Ешториле вважається досить непередбачуваним, на нім цілком може несподівано піти дощ. Довжина прямої ділянки траси – 986 метрів. Довжина прямої ділянки траси – 986 метрів. Гонка в премьер-классе йде 28 кругів(117,096 км), в класі Moto2 – 26 кругів(108,732 км), в класі 125сс – 23 круги(96,186 км). Найшвидший круг на трасі зробив іспанець Хорхе Лоренсо на Yamaha в 2008 році – 1:35.715.

Минулого року Гран-прі Португалії виграв Лоренсо, другим прийшов Россі, третім Довизиозо. Четвертим фінішував Симончелли, а австралієць Стоунер, що виступав минулого року на Ducati, до фінішу не добрався.

І якщо минулого року гонка в португальському Ешториле була передостанньою в календарі MotoGP і носила швидше "загальноосвітній" характер, оскільки чемпіон був вже відомий, то цього року Ешторил – це третя зупинка чемпіонату… Тим більше що в найближчий уикенд, судячи з прогнозу синоптиків погода в Ешториле обіцяє бути дощовитою і вже до четверга стовпчик термометра опуститься з +24 до +20 градусів Цельсія і над регіоном з’являться грозові хмари, а значить в прийдешній уикенд нас знову чекає цікава боротьба і непередбачений фінал…