У найближчий уикенд, 13-15 травня, у Франції на треку в Ле Мане пройде черговий, четвертий по рахунку етап Чемпіонату світу по шосейно-кільцевих мотогонках серії MotoGP зразка 2011 року.

Зараз, після трьох етапів – в Катарі, в іспанському Хересі і в португальському Ешториле, ситуація в чемпіонаті складається так. У премьер-классе загальний залік очолює як і раніше діючий чемпіон світу іспанець Хорхе Лоренсо(Jorge Lorenzo) з Fiat Yamaha, у нього 65 очок. На другому місці йде іспанець Дани Педроса(Dani Pedrosa) з Repsol Honda, вигравши етап в Португалії він різко скоротив розрив з лідером, у Дани 61 очко. Третій – австралієць Кейсі Стоунер(Casey Stoner), що нині ганяє за команду Repsol Honda, у нього 41 очко. На четвертому місці італієць Валентино Росси(Valentino Rossi) з Ducati – 31 очко. На п’ятому місці американець Ники Хейден(Nicky Hayden) з Ducati – 30 очок.

На рахунку Стоунера – 1 перемога, 1 третє місце і один схід. На рахунку Лоренсо – 1 перемога і 2 другі місця. На рахунку Педроси – 1 перемога, 1 друге і 1 третє місця. На рахунку Довизиозо – 2 четверті місця і 1 дванадцяте. На рахунку Симончелли – 1 п’яте місце і два сходу. На рахунку Спиза – 1 шосте місце і два сходу. На рахунку Россі – 2 п’ятих і 1 сьоме місця. На рахунку Едвардса – 1 шосте місце, 1 восьме місце і 1 схід. На рахунку Хейдена – 1 третє і 2 дев’яті місця. На рахунку Аоями – 1 четверте, 1 сьоме і 1 десяте місця. На рахунку Кратчлоу – 2 восьмих і 1 одинадцяте місця. На рахунку Барбери – 1 шосте, 1 дванадцяте місця і один схід. На рахунку Абрама – 1 сьоме, 1 тринадцяте місця і один схід. На рахунку Елиаса – 1 дев’яте місце, 1 одинадцяте і 1 фініш без окулярів. На рахунку Капиросси – 1 одинадцяте місце, 1 дванадцяте і 1 фініш без окулярів. На рахунку де Пунье – 1 десяте місце і 2 фініші без окулярів.

У загальному заліку класу Moto2 ситуація після трьох етапів виглядає таким чином. Очолює загальний залік тепер німець Штефан Брадль(Stefan Bradl) з команди Viessmann Kiefer Racing на Kalex, у нього 61 очко. Другий – італієць Андреа Ианноне(Andrea Iannone) з команди Speed Master на мотоциклі Suter – 48 очок. Третій – італієць Симоні Корси(Simone Corsi) з Ioda Racing Project на байці FTR – 37 очок. Четвертий – швейцарець Томас Лути(Thomas Luthi) з команди Interwetten Paddock Moto2 на мотоциклі Suter – 36 очок. П’ятий – іспанець Хулиан Симон(Julian Simon) з Mapfre Aspar Team Moto2 на Suter – 36 очок.

На рахунку Брадля – дві перемоги і одне п’яте місце, на рахунку Ианноне – одна перемога, одне друге місце і одне тринадцяте, на рахунку Корси – одне третє, одне п’яте і одне шосте місця, на рахунку Лути – одне друге і одне третє місця, а також один фініш без окулярів, на рахунку де Анджелиса – одне четверте, одне сьоме і одне дванадцяте місця, на рахунку Такахаси – одне третє місце, одне п’яте і один схід, на рахунок Симон – один другий місце, один шостий і один дев’ятий.

У загальному заліку класу 125сс після трьох перегонів ситуація наступна. Очолює загальний залік іспанець Ніколас Терол(Nicolas Terol) з команди Bankia Aspar Team 125cc на мотоциклі Aprilia – у нього 75 очок. Другим йде німець Сандро Кортезе(Sandro Cortese) з команди Intact – Racing Team Germany на мотоциклі Aprilia, у нього 50 очок. На третій позиції йде німець Йонас Фольгер(Jonas Folger) з Red Bull Ajo MotorSport на Aprilia, у нього 42 очки. Четвертий – француз Йохан Зарко(Johann Zarco) з Avant – AirAsia – Ajo на Derbi, у нього теж 42 очки.

На рахунку Терола три перемоги, на рахунку Фольгера одне 2 місце і два 5, на рахунку Кортезе два 2 місце і одне 6, на рахунку Зарко – два 3 місце і одне 6.

Трек в Ле Мане(Le Mans) – місце для проведення Гран-прі Франції. Траса була побудована ще в 1965 році, навкруги вже існуючого трека. Її повна назва – Le Mans Bugatti Gran Prix Race Circuit. Знаходиться в 5 кілометрах на південь від французького міста Ле-Ман. Змагання у рамках Мото-Гран-при там проводилися з кінця 1960-х років, але були перервані після серйозної аварії іспанського гонщика Альберто Пуига(Alberto Puig) в 1995. З того часу і до 2000 року траса зникла з календаря змагань, але потім повернулася в нього після того, як були здійснені значні поліпшення в плані безпеки. Ле Ман – досить складна траса, де домінують повороти, прохідні на першій передачі, гонщики повинні максимально пізно гальмувати і різко розгонитися. Глядацькі трибуни дозволяють з комфортом розмістити до 100 тисяч глядачів. Довжина траси – 4 180 метрів, ширина – 13 метрів. На треку 9 правих поворотів і 4 лівих. Довжина прямої ділянки – всього 450 метрів. Рекорд трека зараз належить іспанцеві Дани Педросе(Dani Pedrosa) і був встановлений ним в 2008 році – 1:32.647. Гонка в "королівському" класі на треку Ле Ман триває 28 кругів(117,18 км). Гонка в класі Moto2 на цьому треку триває 26 кругів(108,81 км). Гонка в класі 125сс йде 24 круги(100,32 км).

Минулого року Гран-прі Франції виграв Лоренсо, другим був Россі, а третім – Довизиозо. Хейден закінчив четвертим, Педроса п’ятим, а Стоунер зійшов.