Іспанець Альваро Баутиста(Alvaro Bautista), що ганяє цього року за Rizla Suzuki в премьер-классе серії MotoGP, отримав дозвіл лікарів прийняти участь в третьому етапі чемпіонату – Гран-прі Португалії в Ешториле, який стартує вже сьогодні.

Нагадаємо, Баутиста отримав травму під час практики перед першою гонкою сезону в Катарі, і не зміг прийняти участь ні в ній, ні в подальшому, другому етапі в іспанському Хересі.

З моменту отримання Альваро травми(він зламав стегно) пройшов 41 день. Але лікарі вже дали добро на його участь в найближчих заходах перегонів.

"Я дуже радий, що мені дозволили ганяти. Але мені все одно доведеться подивитися, як поведеться організм, коли я поїду на GP – байці. Все може статися. Можливо, я відчую себе настільки погано, що від участі в гонці все ж доведеться відмовитися – як мінімум, щоб не шкодити здоров’ю і не ганьбитися. Загалом, подивлюся, як піде сьогодні, і потім прийму рішення на частину уикенда", що залишилася, – сказав Баутиста.

Якщо Баутиста все ж вирішить не ганяти, то його замінить заводський тест-пілот Suzuki, що вже приїхав на цей випадок в Португалію, японець Нобуатсу Аоки(Nobuatsu Aoki). Логічніше було б, якби замість Альваро ганяв той, що став запасним пілотом Suzuki з етапу в Хересі американець Джон Хопкинс, але на жаль нинішня гонка MotoGP співпадає з його графіком зайнятості в іншій серії, в якій він бере участь, – British Superbike.

Баутисте 26 років, він народився 21 листопада 1984 в місті Талавера-де-ла-Рейну в провінції Толедо, Іспанія. Дебютував в Гран-прі в 2002 році, тоді він став другим в Чемпіонаті Іспанії в класі 125сс. У 2003 став чемпіоном Іспанії. До 2006 року виступав в молодшому класі MotoGP, вже на світовому рівні, з 2007г. – в класі 250 кубічних сантиметрів. У класі 125сс на рахунку Баутисти 8 перемог в Гран-прі, п’ять других місць і п’ять третіх. У класі 250сс Баутиста поклав у свій актив 8 перемог. Виступає Альваро зараз під номером "19". Сезон 2008 року Альваро закінчив на другій позиції з 244 очками, за 16 перегонів сезону він 11 разів піднімався на подіум – 4 рази приходив першим, 4 рази другим і 3 третім. Сезон 2009 року(у класі 250сс) Баутиста завершив на 4 місці з 218 очками, кращим результатом стали дві перемоги – в Японії і в Каталонії. Сезон 2010 року, виступаючи в премьер-классе за Suzuki, Баутиста закінчив на 13 місці з 85 очками, його кращим результатом в сезоні стало п’яте місце, якого він домагався двічі, – на Гран-прі Каталонії і на Гран-прі Малайзії.